top of page
Zdjęcie autoraAleksander Czeszkiewicz

Niezwykłe podobieństwa piramid całego świata: ślady po pradawnej, globalnej cywilizacji?

Zaktualizowano: 7 sie

Piramidy zadziwiają odwiedzających od tysięcy lat. Możemy je znaleźć na praktycznie każdym kontynencie poza Europą i Antarktydą, nie wliczając oczywiście alternatywnych teorii dotyczących min. bośniackich piramid czy cywilizacji ukrytych pod lodami Bieguna Południowego. Według obecnego dogmatu naukowego, występowanie tych stożkowych konstrukcji na całym świecie jest czymś naturalnym, ponieważ jest to najprostszy sposób na budowy (zamiast na przykład pionowych, niestabilnych wież). Jednak na samym wyglądzie podobieństwa się nie kończą. Jak się okazuje, posiadamy wielkie zbiegi okoliczności dotyczące kompleksów piramid z całego świata, nawet z najbardziej odizolowywanych i oddalonych od siebie kultur.

Piramidy w Gizie: najsłynniejsze piramidy świata. (Źródło: Unsplash)
Piramidy w Gizie: najprawdopodobniej najsłynniejsze piramidy całego świata. (Źródło: Unsplash)

W Gizie znajdujemy trzy najsłynniejsze i jedne z największych piramid na świecie: Wielką Piramidę (przypisywaną faraonowi Cheopsowi/Chufu), piramidę Chefrena/Chafre oraz piramidę Mykerinosa/Menkaure.

Piramidy w Gizie ustawienie
Ustawienie piramid w Gizie (Domena Publiczna, modyfikacja: Aleksander Czeszkiewicz)

Jak się okazuje, powyższe ustawienie nie jest w żaden sposób przypadkowe, ponieważ znajdujemy je przy okazji wielu innych piramid całego świata, w tym piramid w Teotihuacánie, w Meksyku, czy w Xi'an w Chinach, co możemy zauważyć na poniższej ilustracji. Wielu badaczy, takich jak Robert Bauval i Graham Hancock twierdzi, że jest ono związane z układem gwiazd w Konstelacji Oriona, które odgrywały istotną rolę w mitach i wierzeniach dotyczących życia pozagrobowego wielu starożytnych cywilizacji.

ustawienie piramid wobec Oriona
Ustawienie piramid całego świata przypomina ustawienie trzech głównych gwiazd Pasa Oriona (Alnitak, Alnilam i Mintaka).

Wydaję mi się, że takie ustawienie nie może być zwykłym przypadkiem. W szczególności, gdy dalej rozważymy podobieństwa pomiędzy min. egipskimi piramidami w Gizie oraz meksykańskimi w Teotihuacánie. Posiadają one bardzo zbliżone do siebie wymiary podstawy (bok o długości 223 metrów w Teotihuacánie vs 230 w Gizie). Czy jest to przypadkowe, że akurat te największe posiadają zbliżone wymiary podstawy oraz są ułożone w taki sam sposób do Pasa Oriona?


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tajemnic piramid oraz poprzednich cywilizacji, to polecam Tobie moja książkę Déjà vu: czy wszystko już było?, w której znajdziesz niecałe 400 stron pełnych przypisów i ilustracji. Książka dostępna również w języku angielskim. :)


Wersja polska:

Wersja angielska:

Deja vu: czy wszystko już było książka Aleksander Czeszkiewicz
Moja książka o zaginionych cywilizacjach "Déjà vu: czy wszystko już było?".

Jeśli interesują Cię piramidy, poniżej podsyłam Tobie kilka ciekawych filmów na temat piramid, które nagrałem.😉







Serdecznie pozdrowienia.


ALEKSANDER CZESZKIEWICZ


Powiązane posty

Zobacz wszystkie

3 commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
Noté 5 étoiles sur 5.

Co uważacie na ten temat?😉

J'aime

Gosia Margos
Gosia Margos
20 mars 2023
Noté 5 étoiles sur 5.

Ciekawy artykuł😄

J'aime
En réponse à

😁😁

J'aime
unsplash-image-OiiVv1iiB0A.jpg

Otrzymuj dodatkowe materiały!

Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać dodatkowe informacje o wydarzeniach, nowościach i promocjach.

*Klikając "Zapisz się!", wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Wisdom Publishing Aleksander Czeszkiewicz, NIP: 5833481279, w celu wysyłania do mnie wiadomości email za pomocą poczty elektronicznej zgodnie z polityką prywatności.

Dziękujemy za subskrybcję! :)

bottom of page